Moje możliwości

prawo karne Wrocław

Adwokat Prawnik alimenty Wrocław

prawnik alimenty wrocław, adwokat alimenty wrocławPrawnik od spraw alimentacyjnych

Znalazłaś się w niezwykle trudnej sytuacji rodzinnej? Nie jesteś w stanie polubownie uzyskać alimentów od swojego partnera? Nie masz pojęcia co powinno robić się w takiej sytuacji? Nie wiesz gdzie zasięgnąć profesjonalnej pomocy? Mieszkasz we Wrocławiu lub jego okolicach? Jeżeli tak, to koniecznie powinnaś zapoznać się z ofertą naszej kancelarii prawniczej.

Pozew o alimenty – jak skutecznie i szybko uzyskać należne alimenty?

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego w związku ze swoją specyfiką należą do dosyć trudnych zagadnień. Dlatego bardzo ważne jest dobry wybór prawnika, który będzie zajmował się taką sprawą. Ważne jest by była to osoba w 100 % kompetentna i rzeczowa. Nie należy podejmować działań na własną rękę, gdyż pozew o alimenty na dziecko powinien być bezwzględnie napisany i złożony przez profesjonalnego prawnika.

W przeciwnym razie można bez sensu narazić się na dodatkowe koszty i ogromny stres. Kancelaria adwokacka Mateusza Gmerka jest bez wątpienia idealnym wyborem w tej trudnej życiowej sytuacji. Absolutnie nie ma się czego wstydzić, ani czego obawiać. Prawnicy są właśnie po to by pomagać wszystkim osobom, które napotkały w swoim życiu problemu natury prawnej.

Adwokat alimenty  Wrocław – Dlaczego powinnaś skorzystać z usług tej kancelarii?

Adwokat Mateusz Gmerek oprócz ukończenia aplikacji adwokackiej, uzyskał również dyplom z następujących szkół: Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Wszystko to sprawia, że wiedza tego adwokata jest bez wątpienia bardzo obszerna i kompleksowa. Kancelaria adwokacka Mateusza Gmerka zajmuje się wieloma dziedzinami prawa rodzinnego, w tym również prawem rodzinnym i opiekuńczym. Na pierwszym miejscu w tej kancelarii jest oczywiście dobro i interes klienta.

Pan Mecenas zawsze zaczyna współpracę z klientem od wyznaczenia jasnej i zrozumiałej dla obu stron strategii procesowej – to właśnie ona jest kluczem do późniejszego sądowego sukcesu. Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów ze zrozumieniem skomplikowanej materii prawniczej, pan Mecenas bez żadnego problemu wszystko wyjaśni i wytłumaczy. Bardzo ważne jest to by klient wszystko rozumiał i aktywnie uczestniczył w całym procesie uzyskiwania alimentów od partnera. Kancelaria Adwokacka Mateusz Gmera kompleksowo dba o swoich klientów i zapewnia im maksimum opieki w trakcie trwania przewodu sądowego.

Co będzie potrzebne w sprawie o alimenty?

Sprawy o uzyskanie od partnera alimentów są bardzo powszechne i popularne – niestety nie należą one do najłatwiejszych. Generalnie można przyjąć, że im więcej dowodów przemawiających na korzyść w danej sprawie  alimentacyjnej, tym lepiej. Dlatego przed wybraniem się do Kancelarii postaraj się uzyskać i posegregować możliwe jak najwięcej dowodów? Co może nimi być? Wszelkie dokumenty takie jak: wyciągi z kont bankowych, rachunki, faktury czy też sprawozdanie finansowe.

Bardzo ważnym dowodem w sprawie są dla sądu zeznania wiarygodnych świadków. Jeżeli możesz liczyć na pomoc rodziny i najbliższych przyjaciół, to koniecznie poproś i o możliwość zeznawania przed sądem w charakterze świadka. Musisz być, także przygotowana na to, że w Twojej sprawie mogą zostać powołani biegli oraz inni specjaliści, których zadaniem będzie sporządzenie ekspertyzy w danej dziedzinie – na przykład ekspertyzy psychologicznej. Ważną kwestią jest, także to by poinformować swojego adwokata o wszelkich ważnych okolicznościach w sprawie – tak by nie był on zaskoczony i zdezorientowany podczas rozprawy. Dzięki temu szansa na powodzenie w sprawie o pozyskanie alimentów zdecydowanie wzrasta!

Jak wygląda sprawa o pozyskanie alimentów?

Pozyskanie alimentów na wychowanie dziecka lub dzieci należy do bardzo popularnych spraw sądowych. Obowiązek alimentacyjny co do zasady wygasa w raz z pełnoletniością dziecka, chyba że kontynuuje ono naukę – na przykład studiuje. W sytuacji, w której rodzice nie są w stanie ustalić wysokości alimentów lub w ogóle ich wyegzekwować w sposób polubowny, należy złożyć wniosek o ustalenie alimentów do właściwego sądu. Właśnie tym zajmuje się wynajęty przez Ciebie adwokat.

Na wysokość alimentów będzie miało wpływ bardzo wiele czynników. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć: wysokość dochodu partnera. potrzeby związane z wychowaniem dziecka, koszty związane z kształceniem dziecka czy też ogólna sytuacja majątkowa małoletniego. Wszystkie te czynniki zostaną zbadane przez Sąd na podstawie wniesionego przez adwokata pozwu o alimenty oraz na rozprawach.

Jak długo trwa taka sprawa?

Bardzo trudno określić jak długo będzie trwało dane postępowanie alimentacyjne. Często zdarza się, że do ustalenia wysokości wystarcza jedna rozprawa. W bardziej skomplikowanych stanach faktycznych, może to zająć kilka rozpraw. Generalnie należy nastawić się, że całość potrwa kilka miesięcy. Oczywiście po przyznaniu alimentów, partner będzie miał obowiązek alimentacyjny uregulowania zaległych płatności za czas gdy nie uiszczał żadnej opłaty na rzecz swojego dziecka lub swoich dzieci.

Co w przypadku gdy pomimo wyroku partner dalej nie uiszcza alimentów?

Bardzo często zdarza się, że pomimo prawomocnego wyroku partner dalej nie wywiązuje się z uiszczania alimentów. W takiej sytuacji, również pomoże Ci adwokat. Należy bowiem wszcząć specjalne postępowanie egzekucyjne, które ma na celu egzekucję wszelkich zaległych płatności na rzecz Twojego dziecka.

Dzięki wszczęciu takiej procedury, komornik będzie miał prawo zająć nawet 60% wynagrodzenia Twojego partnera – jeśli jest on zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Jeżeli ojciec Twojego dziecka pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych, to komornik będzie mógł zająć nawet całą jego pensję – pod warunkiem, że nie będzie to jedyne źródło jego dochodów.

Co więcej, taki partner może zostać wpisany na oficjalną listę dłużników, a także może zostać odebrane mu prawo jazdy. Warto wspomnieć, także że uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest przestępstwem w rozumieniu polskiego kodeksu karnego, w związku z czym istnieje możliwość do pociągnięcia niepłacącego alimentów partnera do odpowiedzialności karnej.

Alimenty kancelaria adwokacka – nie czekaj i weź sprawy w swoje ręce!

Jeżeli Twój partner nie chce uczestniczyć w pokrywaniu kosztów związanych z wychowaniem i edukowaniem Waszych dzieci, to bez wątpienia nie powinnaś tego tolerować. W takiej sytuacji zdecydowanie warto szybko i stanowczo działać.

Najlepszym wyborem będzie bez wątpienia udanie się po profesjonalną pomoc prawną do kancelarii adwokackiej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoją sprawą zajmie się doświadczony i rzeczowy adwokat. Skutecznie przeprowadzi on Ciebie przez wszystkie pozasądowe i sądowe etapy w walce o pozyskanie należnych Tobie i Twojemu dziecku alimentów.

Jeżeli chcesz skontaktować się z adwokatem i uzyskać więcej informacji o sprawach alimentacyjnych to koniecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty na naszej stronie. Znajdziesz na niej wszelkie niezbędne i praktyczne informację oraz namiary kontaktowe na Pana Mecenasa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Lokalizacja

(Budynek Radia Wrocław S.A.) – ul. Karkonoska 10/210 Wrocław

Kontakt z adwokatem Mateuszem Gmerek możliwy jest w następujący sposób:

Kontakt

Dane kontaktowe

Adres E-mail

biuro@kancelariagmerek.pl

Telefon

+48 604 132 165

Siedziba Kancelarii (Budynek Radia Wrocław S.A.)
ul. Karkonoska 10/210 Wrocław